Halo !
To Ty Matko Boża ?
To ja, mówię z ziemi, poznajesz ?
Zawsze myślałem, że różaniec
to taki telefon podłączony
niewidzialną modlitwą do nieba.
Kiedy sypie się cichy dzwonek koralików
biorę do ręki serce, słuchawkę,
w której słyszę Twój głos.
Opowiadasz:
o radości,
o bólu,
o chwale,
a ja,
w garści krzyżyk
jak numer nie wybrany zaciskam.
Wybacz mi myśli wariacki taniec.
To ziemia drży pod nogami,
lękiem po brzegi jak prochem wypełniona.
Marszczy się moje kruche życie
grzechem i piskiem sekund wypalone.
Miej cierpliwość, nie odkładaj słuchawki.
Ja Ci to wszystko Matko Boża opowiem.
Że nie tak chciałem,
nie przewidziałem,
nie przemodliłem,
że wstyd mi niedokończonych rozmów,
że nie umiałem słuchać ani patrzeć,
a trzeba tak mało.
Więc proszę.
Mów do mnie Matko Boża,
nie odkładaj słuchawki.
Marian Stanisław Hermaszewski - " Telefon "
Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafi zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata Matka Boża wskazuje modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
/ www.rozaniecdogranic.pl /
Minęło 100 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie, a jednocześnie 300 lat od założenia pierwszej loży masońskiej, oraz 500 lat od wystąpień Marcina Lutra i narodzin protestantyzmu. Te rocznice jak w soczewce skupiają i wyrażają duchowy zamęt współczesności. Karol Wojtyła mówił przed wyborem na Stolicę Piotrową, że "stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie w pełni z tego sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem, a antykościołem, Ewangelią, a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. To czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysięczną kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami".
/ Gośc Niedzielny nr 40, 8 października 2017 /
07 października w całej Polsce odbyła się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na obrzeżach Polski podjęta została wielka modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Modlitwę tę prowadzono również w parafiach całego kraju, na międzynarodowych lotniskach w Polsce, raz w wielu miastach świata, gdzie akcję podjęła Polonia.
W naszej, rzeszowskiej diecezji taka modlitwa odbyła się w czterech kościołach stacyjnych naszej diecezji: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia.
Pielgrzymi rzeszowskiej parafii farnej udali się na tę wielką modlitwę do Krempnej, gdzie w miejscowym kościele o godz. 10.30 mogliśmy wysłuchać konferencji, o 11.00 miała miejsce eucharystia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
W kościele stacyjnym w Krempnej zarejestrowanych było 1382 uczestników. Miejscowy kościół jest za mały by pomieścić tylu wiernych. Większość z nas eucharystię przeżywało stojąc na zewnątrz kościoła. Ja należałem do tej większości.
msza święta w Krempnej :
wnętrze kościoła w Krempnej :
Kościół w Krempnej pw. Św. Maksymiliana zbudowano w latach 2001-2004. Wcześniej parafii służyła zabytkowa, pochodząca z końca XVIII wieku, cerkiew pw. Kosmy i Damiana, która od kilku już lat jest w remoncie. Będzie warto ją kiedyś zwiedzić.
zabytkowa cerkiew
obok nowego kościoła :
obok nowego kościoła :
Po zakończonym nabożeństwie w kościele, mieliśmy czas na posiłek, spotkania ze znajomymi i inne. Ja wykorzystałem ten czas między innymi na zdjęcia, które zamieściłem wyżej.
13.30 to godzina o której zaczynamy formować grupy po ok 200 - 300 osób, by przejść około 6 km do Świątkowej Wielkiej, odmawiając po drodze cztery części Różańca Świętego.
formowanie grup :
idziemy, idziemy, idziemy :
Matka Boża sprawiła,
że wyszło nam słońce :
aż się krowy zaciekawiły
- skąd tu tyle luda :
przydrożna kapliczka :
obok drogi normalne życie :
już widzimy kopułę kościoła
w Świątkowej Wielkiej :
odmówiliśmy cały różaniec,
jesteśmy u celu :
Dzisiejszy kościół rzymskokatolicki w Świątkowej Wielkiej, filia parafii w Desznicy, to dawniejsza cerkiew grekokatolicka wybudowana w roku 1757. Zastąpiła ona wcześniejszą, pochodzącą z końca XVI wieku cerkiew początkowo prawosławną, która zmieniła wyznanie po Unii Brzeskiej. Po Akcji Wisła świątynia w Świątkowej stała opuszczona, okradziona z ikonostasu i zdewastowana. W 1986 roku kościół został przejęty przez parafię rzymskokatolicką, przeszedł gruntowny remont i dzisiaj pod wezwaniem Św. Michała Archanioła służy ok. 250 wiernym Świątkowej Wielkiej.
ks. Józef Obłój, proboszcz
wita wszystkich pielgrzymów :
fragmenty polichromii kościoła
w Świątkowej Wielkiej :
w Świątkowej Wielkiej :
no, doszłyśmy.
zadowolone Dominiczka i Ewelinka :
Można zadać pytanie, co tak boli przeciwników akcji różaniec, że często wręcz histerycznie protestują przeciwko tego typu akcjom? Islamscy terroryści zwani często imigrantami wysadzają się w tłumie i mordują ludzi a mimo to Europa ich broni. Natomiast, gdy grupa ludzi chce wyjść z różańcem w ręku i pomodlić się, ziemia dosłownie się rozstępuje i piekło wyziera na powierzchnię chcąc tych ludzi pochłonąć. Dziwne aczkolwiek interesujące zjawisko.
/ www.globalne-archiwum.pl - 08 październik 2017 /
Niestety nie mogliśmy wziąć udziału, ale z moją Alunią odmówiliśmy w domu! Wielkie dzięki za relację - wspaniałą!!!
OdpowiedzUsuń